KONST / Litografier / Färglitografi 12409186
nr 1240 9186
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Fönster. Signerad, numrerad 231/360. Motivet: 40x50 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:46:15
6/3 12:45:11
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås